خریدن لوازم دست دوم مزایای زیادی دارد. به طور مثال وسایل دست دوم بسیار ارزان‌تر از اجناس نو می باشند و ما با خرید آنها می‌توانیم پول خود را ذخیره کنیم؛ بازیافت و استفاده دوباره از وسایل یکی از راه‌های کاهش زباله و کمک به حفظ محیط زیست است؛ با خرید کردن از دست دوم فروشی‌ها می‌توانیم به اقتصاد محلی کمک کنیم. البته باید هنگام خرید اجناس دست دوم، به دقت آنها را بررسی کنیم و از سالم بودن‌ آنها اطمینان حاصل کنیم. توصیه می کنیم قبل از استفاده از لباس‌های دست دوم آن‌ها را بشوییم و اتو کنیم.

 ممکن است در ایران خرید و استفاده از وسایل دست دوم از نظر اکثریت جامعه پذیرفته شده نباشد و توصیه نشود. اما ایده استفاده دوباره از وسایل و دور نریختن آنها، به دلیل کاهش مصرف و فواید محیط زیستی آن طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد.

 در آلمان نه تنها افراد زیادی وسایل دست دوم می‌خرند یا وسایل دست دوم خود را می‌فروشند که بعضی افراد هم اجناس اضافی و بلااستفاده خود را بدون دریافت پول به دیگران هدیه می‌دهند. شما به دو روش می‌توانید در شهر برلین لباس و اجناس دست دوم تهیه کنید: بازارهای هفتگی دست‌فروشان و یا مغازه‌های دست دوم فروشی و یا سایت‌های اینترنتی.

در وب سایت اینترنتی حراج شو میتوانید انواع وسایل دست دوم از قبیل وسایل دست دوم منزل، خرید و فروش انواع خودروی دست دوم و کارکرده، خرید و فروش املاک، تبلیغ کسب و کار و هر کالایی قابل فروشی را بصورت رایگان میتوانید در وب سایت حراج شو، وب سایت خرید و فروش وسایل دست دوم فروشی قرار دهید.